Menu Zamknij

Nowy eksponat dla naszego Stowarzyszenia

Dzięki zaangażowaniu Pana Marcina Kamińskiego z Gorzowskiego Związku Żołnierzy Wojska Polskiego, nasze Stowarzyszenie otrzymało niezwykły eksponat.

Jest to łącznica telefoniczna marki Siemens, która pracowała przez lata w tajnej placówce telekomunikacyjnej (zwaną przez niektórych Rokada) na zachodzie Polski, która swe początki ma już w latach przedwojennych.

Pan Marcin w ramach współpracy pomiędzy ZŻWP w Gorzowie Wlkp a naszym Stowarzyszeniem ofiarował nam ten ciekawy element wyposażenia schronu i za to mu niezwykle dziękujemy.

Jedną z łącznic otrzymaną od Pana Marcina przekazaliśmy do Muzeum Poczty i Telekomunikacji we Wrocławiu. Przy okazji mieliśmy okazję zobaczyć eksponaty, które do tej pory zgromadzono w Muzeum. Nas szczególnie interesowały urządzenia elektroniczne z dawnych lat jednakże można tam zobaczyć również pokaźne ilości wyjątkowych znaczków pocztowych.

Eksponat, który został nam przekazany trafi wraz z innymi dotychczas pozyskanymi docelowo do schronu muzealnego który staramy się pozyskać.

Redaktor
Author: Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *