Menu Zamknij

Stop rosyjskiej inwazji na Ukrainę!

Od sześciu dni trwa inwazja Federacji Rosyjskiej we współpracy z Białorusią i Czeczenią na niepodległe Państwo jakim jest bez wątpienia Ukraina.

Wiemy że słowa to tylko słowa, dlatego też przez te ciężkie dni milczeliśmy aby nie dokładać do szumu informacyjnego tylko i wyłącznie słów potępienia i solidarności. Mamy nadzieje, że nasze słowa nie będą tylko pustymi.

Sytuacja

Jesteśmy głęboko zaniepokojeni i pełni obaw o przyszłość naszego sąsiada jak i Europy oraz patrząc globalnie również całego świata, a zarazem jesteśmy pod wrażeniem oporu jaki Ukraina stawia agresorowi i mocno kibicujemy aby byli w stanie odeprzeć przytłaczające siły ataku.

Początkowo czuliśmy zdegustowanie widząc mizerne reakcje zachodu, ale dziś gdy jednoczący się Zachód uderza politycznie, finansowo i gospodarczo w Putina oraz oligarchów rządzących Rosją próbując wywrzeć presję poprzez dotkliwe sankcje widzimy, że pojawia się szansa na zatrzymanie tego obłędu i zaprzestanie agresji.

Liczymy na odwagę i zdecydowanie w działaniach decydentów Unii Europejskiej, Stanów Zjednoczonych, Państw NATO oraz wszystkich Państw, organizacji i sojuszy. Wspólna i bezkompromisowa postawa może spowolnić lub całkowicie zatrzymać ten bezsensowny i haniebny mord na niewinnych obywatelach Ukrainy. Mamy nadzieję, że opieszałość i troska o własne interesy nie doprowadzi do jeszcze większej tragedii.

Jesteśmy też pełni podziwu dla Polaków, którzy pomagają i wspierają jak mogą aby ratować uciekających przed agresorem mieszkańców Ukrainy. Tym samym zachęcamy do skoordynowanego i czynnego wsparcia. Poniżej umieszczamy link do strony ze zweryfikowanymi zbiórkami i innymi formami wsparcia.

Apel

W imieniu Członków i Sympatyków Stowarzyszenia Cold War Bunkers stanowczo protestujemy przeciwko agresji Rosji na Ukrainę i w pełni solidarnie łączymy się z Ukraińcami w walce o utrzymanie niepodległości.

Dziś Ukraina, a jutro kraje bałtyckie w tym Polska może stać się celem obłędu Putina. Nie dopuśćmy do rozlania się konfliktu na kraje ościenne i zduśmy inwazję w zarodku. Wspólnie i jednym głosem! Niech będzie to kosztem kryzysu gospodarczego i energetycznego Europy niż miałaby się polać krew Polaków, Litwinów, Łotyszy, Estończyków i reszty świata.

Zróbmy wszystko aby zatrzymać rozlew krwi, odrzućmy podziały i konflikty, połączmy siły i walczmy jak możemy o Ich i Naszą wolność i przyszłość. Nie dopuśćmy do powtórki z 1939 roku!

Zarząd Stowarzyszenia Cold War Bunkers.

Członkowie Stowarzyszenia Cold War Bunkers.

Sprawdzone zbiórki pomocowe dla Ukrainy https://pomagamukrainie.gov.pl/

Redaktor
Author: Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *