Menu Zamknij

Tajny aktywny schron – Stanowisko Dowodzenia

Na przestrzeni wielu lat i tym samym wizyt w setkach schronów w różnej kondycji technicznej, niezmiernie cieszy nas możliwość zobaczenia obiektu w stanie niemal doskonałym.

Tym razem mieliśmy przyjemność odwiedzić schron utrzymany w doskonałym stanie, w którym nadal znajduje się czynne “Stanowisko Dowodzenia”. Dawniej było tu SD Komendy Miejskiej TOPL, następnie SK MKO lub MIOC. Dziś jest to w ogólnym uproszczeniu schron, który w razie zagrożenia będzie pełnić rolę Centrum Zarządzania Kryzysowego.

Schron został kilka lat temu odnowiony. Wyposażenie schronu jest w dużej mierze kompletne. Mimo iż część elementów wyposażenia ma już charakter muzealny to znajdziemy tam czynną i aktywną radiostacje oraz magazyn z nowoczesnym wyposażeniem.

Ciekawostką jest także działający agregat filtrowentylacyjny (obecnie RM-300/68) oraz agregat prądotwórczy również w pełni sprawny.

Z uwagi na charakter tego miejsca jesteśmy zobowiązani do utrzymania lokalizacji schronu w tajemnicy stąd też nieco niekompletne informacje w opisie tego miejsca.

Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta, bez których wejście do tego miejsca nie byłoby możliwe.

« z 2 »
Redaktor
Author: Redaktor

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *